Kontakt: Karolina 888 444 424 kayaksprzechlewo@gmail.com

Studnica - kajaki i spływy kajakowe

Spływy kajakowe Studnica

Rzeka Studnica:

Rzeka Studnica to rzeka w zachodniej części województwa pomorskiego o długości 38 km i powierzchni 315 km kw. Całkowity jej spadek z kolei wynosi 165 m. Rzeka Studnica ma charakter rzeki górskiej.

Spływy kajakowe Studnica – informacje ogólne:

Start: Kawcze

Zakończenie: Ciecholub

Długość spływu: 30  km

Czas spływu: 1-2 dni

Spływ kajakowy z dziećmi: NIE

Kajaki: Idaho, Approach, opcjonalnie Expression 11 i Carolina 12

Kajaki Studnica – opis szlaku

Kajaki Studnica to piękny i słabo uczęszczany szlak. Dlaczego, ponieważ kajakarzom mogą przeszkadzać lasy, głazy i mnogość powalonych drzew. Stwarzają wprawdzie piękny klimat, co wpływa na jego atrakcyjność, niemniej jednak sam spływ kajakowy podnosi adrenalinę. Energiczny nurt przeszkadza w zdobyciu rzeki.

Z uwagi na trudność szlaku pierwsze kilometry pokonuje się bardzo wolno – 2, 3 km na godzinę. Sam spływ kajakowy w pierwszym dniu wymaga od kajakarzy pokonania 17 km. Jest to trasa trudna, której nie pokonuje większość grup, dlatego sugerujemy wypożyczenie osoby Instruktora z naszej firmy lub zaprzyjaźnionego z naszą firmą Przechlewskiego Koła Kajakowego. Instruktorzy podpowiedzą i sprawią, że Państwa przygoda w kajaku będzie bardziej bezpieczna.

Uwaga ! Od kilku lat, bezskutecznie zabiegamy o to, aby rzeka Studnica została uprzątnięta. Na jej brzegach oraz w miejscach zastoju czy zatorów, nagromadzona jest ogromna ilość butelek, puszek, plastików wszelkiego typu. Jedna z pereł tego regionu, nie doceniana zupełnie przez Miastecki Samorząd – umierała. Każdorazowy spływ kajakowy zakańczamy z reklamówkami pełnymi śmieci. Prosimy o wyrozumiałość , a także o wyrzucanie śmieci w miejscach do tego wyznaczonych.

Wybierając spływy kajakowe Studnicą zalecamy zabranie kasków i zestawów dodatkowych ubrań na przebranie.

Kajaki Studnica- trasa jednodniowa:

  • Miastko – Kawcze (16 km)

Kajaki Studnica- trasa dwudniowa:

  • Miastko – Kawcze
  • Kawcze- Ciecholub (16 km)
  • Do spływu mapka i opis szlaku gratis.

Dodatkowe atrakcje:

Dodatkową atrakcją dla planujących spływ dwudniowy, może być gospodarstwo agroturystyczne Pana Marka i jego żony w Kawczu. Gospodyni oprócz przepysznych posiłków,  ma do zaoferowania przytulne i czyste pokoje. Miejsce polecamy.

 

Zarezerwuj kajaki

Zostaw wiadomość