Spływ kajakowy na Kaszubach.

Kaszuby to kraina zanurzona w naturze. Jeziora, rzeki, lasy, łąki… Czy można wyobrazić sobie piękniejsze miejsce na ziemi ? Jeśli dodamy do tego agroturystyki, pensjonaty, hotele czy pola biwakowe, to już wiemy gdzie możemy spędzić nasz długo wyczekiwany urlop !

I jeszcze jedno… wybierając się na spływ kajakowy w okolice Przechlewa, możecie liczyć się z tym, że na trasie spływu będziecie sami. Tu nie ma takich tłumów ! 🙂 A to zdecydowanie bardzo dobra informacja dla turystów.

 

Dla ceniących ciszę i spokój przygotowaliśmy ofertę spływu po rzece Brdzie. Możemy zaplanować trasę kilku godzinną lub kilkudniową. Uprzedzamy pytania 🙂

  • Czy na trasie spływu są sklepy ?
  • Nie – w początkowych etapach nie ma możliwości zrobienia zakupów na trasie. Pierwszym miejscem jest Pakotulsko lub Przechlewo. Dlatego warto zaopatrzyć się w kilka artykułów spożywczych i przede wszystkim w wodę.

 

Czy pola biwakowe na postojach są płatne ?

Nie – wszystkie pola biwakowe w górnym odcinku rzeki Brdy zarządzane przez gminy są darmowe. Jeśli decydujecie się na spanie na prywatnych polach biwakowych, musicie liczyć się z opłatami.

 

Jak sprawdzać prognozy pogodowe ?

My korzystamy z dwóch portali: dmi.dk oraz yr.no   Aktualizacje są co kilka minut. Prognozy są dość dokładne.

 

Jak rezerwować kajaki na spływ Brdą ?

Będziemy wdzięczni za rezerwacje emailowe. Bardzo nam to ułatwia pracę.

 

Zapraszamy z dziećmi ! Rzeka Brda to idealne miejsce na pierwszy spływ kajakowy !