Spływ kajakowy 2018

Czy rzeka Brda nadaje się na spływ kajakowy ?

 

Już w miesiącu lutym otrzymywaliśmy od Was pytania dotyczące drożności rzeki Brdy. Pytania powiązane głównie z wydarzeniami związanymi z ubiegłoroczną wichurą. Uspokajamy oczywiście i zapewniamy, że okolice Przechlewa nie ucierpiały. Warunki na spływ kajakowy są idealne.

 

Co z rzekami takimi jak Czernica, Biała, Ruda, Chocina ?

 

Oczywiście i te rzeki nie ucierpiały. Szlak Czernicy nadal jest dziki i uroczy. I chociaż październikowe wiatry były równie silne jak te sierpniowe w naszym rejonie, to jednak wiatrołomy nie są na tyle duże, by tamowały ruch na rzece.

Rzeka Ruda również nie ma większej ilości drzew w korycie.

Szlak Chociny biegnie głównie przez łąki, więc niczego szczególnego co mogło by Wam zagrażać, nie zaobserwowaliśmy.

 

Czy spływ kajakowy jest bezpieczny ?

 

Mamy nadzieję, że takie zjawiska pogodowe jak te zeszłoroczne, będą bezpiecznie omijały nie tylko nasz region ale również sąsiednie okolice.

  • – Zawsze sprawdzaj prognozę pogody na nadchodzący dzień.
  • – Zawsze możesz wysłać smsa z pytaniem do wypożyczalni – jak kształtuje się prognoza na nadchodzący dzień.
  • – Zawsze bądź przygotowany na ekstremalne warunki pogodowe.

 

Spływ kajakowy, dobrze zaplanowany i przygotowany – jest bezpieczny. Nie różni się ta aktywność od innych na świeżym powietrzu. Jednak asekuracja i znajomość szlaku jest bardzo ważna. Również analizowanie i częste aktualizowanie prognoz pogodowych ma ogromne znaczenie, również na szlaku – z kajaka. Można próbować zapobiec różnym sytuacją mając aktualne informacje.