Kontakt: Karolina 888 444 424 kayaksprzechlewo@gmail.com

Radunia - kajaki i spływy kajakowe

Spływ kajakowy Radunia

Rzeka Radunia:

Rzeka Radunia to lewy dopływ Mołtway o długości 103,2 km i powierzchni 837 km kw. Całkowity jej spadek z kolei wynosi 162 m.

Rzeka Radunia przecinana jest licznymi jeziorami. Spływ kajakowy jest długi i popularny szczególnie wśród grup zorganizowanych. Po obu brzegach rzeki, niemal na całej jej długości, znajdują się ośrodki wypoczynkowe i mniejsze lub większe miejscowości.

Spływy kajakowe Radunia – informacje ogólne:

Start: Stężyca

Zakończenie: Żukowo

Długość spływu: 70  km

Czas spływu: 5 dni

Spływ kajakowy z dziećmi: NIE

Ilość przenosek: 12

Kajaki: jedynki i dwójki

Kajaki Radunia – opis szlaku

Spływy kajakowe Radunią najlepiej zaczynać w większych i doświadczonych składach, oraz w miesiącach – czerwiec, lipiec, sierpień. Woda jest cieplejsza a na tym akwenie nie sposób się nie wywrócić. Najbardziej dziki odcinek – Spływ Jarem Raduni – ciągnie się aż do Żukowa. To idealne miejsce dla doświadczonych i wprawionych w boju kajakarzy. Spływ Radunią nie można zakończyć w samym jarze (wyjątkiem jest most w miejscowości Babi Dół). Trzeba dopłynąć do końca. Nurt jest tu szybki i niebezpieczny. Spływy Radunia to trasy pełne wrażeń, które mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo dla płynących rzeką – na trasie pojawiają się liczne głazy i zwalone drzewa, które często są niewidoczne dla płynących tą rzeką.

Spływy kajakowe Radunia – trasa kilkudniowa

  •         Dzień pierwszy – Stężyca – Chmielno (14 km)
  •         Dzień drugi – Chmielno – Goręczyno (16 km)
  •         Dzień trzeci – Goręczyno – Kiełpino ( 8 km)
  •         Dzień czwarty – Kiełpino – Babi Dół ( 10 km)
  •         Dzień piąty – Babi Dół – Żukowo (10 km)

Dodatkowe atrakcje:

Spływ kajakowy tym odcinkiem dostarcza kajakarzom również innych wrażeń. Na Raduni zbudowanych jest 8 elektrowni wodnych, czynnych do dnia dzisiejszego. Są one cennymi zabytkami przedwojennej architektury przemysłowej.

W okolicach miejscowości Kiełpino i elektrowni Rutki rzeka Radunia płynie w malowniczym Przełomie Babidolskim, gdzie utworzono rezerwat Jar Rzeki Raduni.

Zarezerwuj kajaki

Zostaw wiadomość