Kontakt: Karolina 888 444 424 kayaksprzechlewo@gmail.com

Piława - kajaki i spływy kajakowe

Spływy kajakowe Piława

Rzeka Piława:

Rzeka Piława to jeden z najładniejszych dopływów Gwdy o długości 82 km i powierzchni dorzecza 1352 km kw. Dzieli się wyraźnie na dwie części. W górnym biegu rzeka Piława łączy kilka bardzo malowniczych jezior, by z czasem zmienić kierunek i płynie na południe wśród wielkich obszarów leśnych. Poszczególne odcinki, łączące jeziora, są krótkie i bezpieczne, dlatego spływ  kajakowy tym odcinkiem jest stosunkowo prosty – nurt jest wystarczająco głęboki i niezbyt szybki, a do tego prawie nie ma przeszkód.

Spływy kajakowe Piława – informacje ogólne:

Start: Borne Sulinowo

Zakończenie: Dobrzyca

Długość spływu: 80  km

Czas spływu: 5 dni

Spływ kajakowy z dziećmi: TAK

Kajaki: „dwójki” kajaki Vista, „jedynki” Carolina 14

Spływy kajakowe Piława opis trasy

Spływ Piławą zaczyna się na jeziorach – jezioro Pile lub jezioro Komorze. Miłośnicy opalania i spokojnego podziwiania widoków będą zachwyceni. Jeziora rynnowe stanowią niewątpliwie jeden z ciekawszych elementów spływu Piławą. Zwiedzanie wysp i półwyspów często kończy się biwakowaniem do następnego dnia. Ślady ognisk są widoczne na wszystkich wyspach. Spływ Piławą urozmaicony jest już od pewnego czasu polami biwakowymi z wiatami. Jest to niewątpliwie jeden z atutów tej rzeki. Obowiązkowo na spływ Piławą warto zabrać kamerę lub aparat fotograficzny. Widoki są bowiem niepowtarzalne. Rzeka Piława zachwyca głównie w miesiącach Lipiec i Sierpień. Często również możemy tu spotkać niemieckich kajakarzy, którzy upodobali sobie spływ Piławą w tradycyjnych indiańskich Canoe. Nikogo również nie dziwi fakt, że pływają oni całymi rodzinami z bagażami, często przez 10 dni wraz z psami.

Jej przełomowy i najpiękniejszy odcinek ciągnie się z Nadarzyc do Szwecji (miejscowość). Spływ Piławą może być jednak niebezpieczny, z uwagi na rozległe bagna Nadarzyckie, gdzie łatwo zgubić drogę i pobłądzić, dlatego warto pamiętać o dobrym osprzęcie.

Planując spływ Piławą warto nastawić się na zwiedzanie. To właśnie Borne Sulinowo – miasto zajęte przez jednostki Armii Czerwonej i przez nią rozbudowane, jest największą atrakcją turystyczną. Choć po Rosjanach pozostało już tylko wspomnienie to jednak to miejsce nad Piławą uatrakcyjnia spływ kajakowy.

Spływy kajakowe Piława

  •         Dzień pierwszy – Borne Sulinowo – Strzeszyn (około 8 km)
  •         Dzień drugi – Strzeszyn – Nadarzyce – przed elektrownią (około 28 km)
  •         Dzień trzeci – Nadarzyce – Szwecja (18 km)
  •         Dzień czwarty – Szwecja – Zabrodzie (16 km)
  •         Dzień piąty – Zabrodzie – Dobrzyca (10 km)

 

 

Zarezerwuj kajaki

Zostaw wiadomość