Kontakt: Karolina 888 444 424 kayaksprzechlewo@gmail.com

Modra - kajaki i spływy kajakowe

Spływy kajakowe Modra

Rzeka Modra

Spływy kajakowy Modrą nie należą do popularnych, a szkoda. Ten prawostronny dopływ Brdy jest dziki i słabo penetrowany. Rzeka Modra ma zmienny charakter. Otoczona jest lasami, łąkami a w końcowym jej biegu rozlewa się i ginie wśród dzikich wrzosowisk.  W dolnym odcinku – tuż przed wpłynięciem do Brdy, zamienia się w dziki górski potoczek z dnem usianym kamieniami. Niewielu jest śmiałków, którzy mogą poszczycić się zdobyciem tej pięknej i unikatowej rzeki.

Rzeka Modra to prawostronny dopływ Brdy, w górnym jej odcinku. Jej długość wynosi ok. 8 km, stąd też jest ona idealna na jednodniowy spływ kajakowy.

Spływy kajakowe Modra – informacje ogólne:

Start: Łabędzie Bagno

Zakończenie: Folbrycht

Długość spływu: 8  km

Czas spływu: 1 dzień

Spływ kajakowy z dziećmi: NIE

Ilość przenosek:

Kajaki: jedynki

Kajaki Modra – opis szlaku

Spływ kajakowy tym odcinkiem to propozycja dla miłośników nieprzetartych szlaków. Polecamy ją głównie tym  co pragną zaszyć się w bezkresie lasów i łąk, ponieważ jedynymi śladami cywilizacji są mosty.

Spływ kajakowy Modrą trwa około 5-8 godzin, w zależności od umiejętności kajakarza i panujących warunków pogodowych. .

Spływ Modrą najlepiej rozpocząć z leśnictwa – Łabędzie Bagno – meta z kolei znajduje się  przy zakręcie na drodze Przechlewo – Miastko lub na postoju przed rezerwatem – Przytoń (Folbryk) już po wpłynięciu do rzeki Brdy. Rzeka Modra jest niezwykle malownicza i spokojna. Po drodze tylko mosty i myśliwskie ambony przypominają o cywilizacji. Największe wrażenie robi przeogromny pień drzewa przegradzający rzekę na jej końcowym etapie. Dodatkową atrakcją może być sporych rozmiarów kamień ciśnięty jakąś ponadnaturalną mocą w jej nurt. Spływ kajakowy będzie więc piękną nagrodą za przepłyniecie tego prześlicznego dopływu Brdy.

Do spływu gratis mapa i opis szlaku.

Spływy kajakowe Modra – spływ jednodniowy

  • Łabędzie Bagno – Folbrycht  (5-8 h)

 

 

Zarezerwuj kajaki

Zostaw wiadomość