Kajakiem przez Pomorze.

Kajakiem przez Pomorze to projekt – inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego woj. Pomorskiego.

O projekcie głośno zrobiło się już 4 lata temu. Początkowo były rozmowy i ustalenie zakresu prac. Później  badania i dokładny opis szlaków oraz zebranie pozyskanych informacji po raz pierwszy w jeden profesjonalny przewodnik. Na etapie spływania i badania szlaków do projektu zaczęto zapraszać gminy – bo to na nich będzie spoczywał największy ciężar finansowy oraz operatorów – wypożyczalnie kajaków i organizatorów spływów kajakowych. Od ponad roku trwają już tylko szczegółowe ustalenia co do lokalizacji przystani kajakowych, oraz zakresów prac przy oznaczaniu szlaków.

W Wasze – kajakarzy ręce, trafi przewodnik z opisem kilkudziesięciu tras kajakowych. W okolicy naszej bazy macie do dyspozycji wiele szlaków – opisane w w/w przewodniku będą rzeki : Brda, Chocina, Ruda, Biała, Czernica. Te troszkę dalej to : Studnica czy Wieprza.

Również w wersji elektronicznej będzie można korzystać z przewodnika. Największą zmianą – nie praktykowaną często to aktualizacje. Dokonywane będą na bieżąco a to wpłynie na Wasze bezpieczeństwo.

Bardzo się cieszymy, że od początku byliśmy małą częścią tego projektu.

Gratulujemy pomysłu i cieszymy się, że będziemy mogli wspólnie z samorządem woj. Pomorskiego oraz Gminą Przechlewo, przekazać w Państwa ręce bardzo dobry przewodnik.