Kontakt: Karolina 888 444 424 kayaksprzechlewo@gmail.com

Chocina - kajaki i spływy kajakowe

Spływy kajakowe Chocina

Rzeka Chocina

Rzeka Chocina to lewy dopływ Brdy (zobacz spływ Brda), o długości 44 km. Swoje źródła ma na obszarze Borów Tucholskich w województwie pomorskim, przez które również przepływa. Od miejscowości Zielona Chocina rzeka stanowi szlak turystyczny dla spływów kajakowych.

Rzeka Chocina jest zakręcona (w końcowym odcinku), dzika z kolei już od samego początku (startując z Leśniczówki Stary Most). Jej urok tkwi w zmienności. Działalność bobrów sprawiła, że przy leśniczówce, rzeka Chocina rozlewa swoje wody zatapiając sporą część lasu.

Spływy kajakowe Chocina – informacje ogólne:

Start: Zielona Chocina

Zakończenie: Sworrnegacie

Długość spływu: 25  km

Czas spływu: 1 lub dwa dni w zależności od doświadczenia

Spływ kajakowy z dziećmi: TAK

Ilość przenosek: 4

Kajaki: Vista, Sprinter, Expression 11

Spływ Chociną – opis szlaku

Jeżeli nie jesteśmy doświadczonymi wodniakami wówczas spływ Chociną może być dla najbardziej odpowiedni. Jest wspaniałą opcją dla początkujących, którzy chcą bezstresowo relaksować się w kajaku.

Spływ Chociną wiąże się z sporą liczbą zakrętów do pokonania. Zaskoczeniem może być też ilość „wysiadań” z kajaka – przez wąskie kładki stawiane przez zamieszkujących te tereny mieszkańców – na jej przepłyniecie przeznaczyć trzeba cały dzień. Dlatego rekomendujemy dwudniowy spływ kajakowy

Mapa i opis Chociny do pobrania : szlak Chociny (1)

Spływ jednodniowy Chocina

  •         Dzień pierwszy – Leśnictwo Stary Most – Binduga (około 16 – 18 km)
  •         Dzień drugi – Binduga – Kokoszka

Dodatkowe atrakcje

Rzeka Chcina zachwyca nie tylko czystością, bogatą roślinnością wokół. Wysokie bobrowe tamy nadają rzece ekstremalnego charakteru. Czysta woda i przecinające wodę liczne pstrągi uprzyjemniają spływ kajakowy.Sprawia to, że jest to szlak szczególnie atrakcyjny dla osób, które lubią obcować z naturą.

Zdjęcia:

Chocina - spływy kajakowe

 

Zarezerwuj kajaki

Zostaw wiadomość