Brda – rzeka czysta i bezpieczna.

Rzeka Brda ma opinię jednej z najczystszych w północnej części naszego kraju. Pomimo ogromnego ruchu turystycznego, wciąż rośnie świadomość ludzi oraz zwiększa się wysiłek wkładany w systematyczne sprzątanie rzeki i miejsc postojowych dla kajakarzy.

Górna Brda stanowi jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych. Setki wodniaków w miesiącach maj – wrzesień, ściągają tu tłumnie by zakosztować przygody i właśnie tu oddychać czystym powietrzem.

Przewaga drzew iglastych, oraz ogromne połacie lasów bukowych w pobliżu, nadają tej dolinie charakteru pierwotnego. Rolniczy charakter gminy oraz brak przemysłu to przewaga naszego regionu.

Pojawienie się takich ryb jak miętus, pstrąg czy troć oraz często widziany zimorodek zdają się świadczyć o tym, że wraca tu natura. A współczesny turysta ma ogromną szansę na bytowanie z nią i pielęgnowanie.

Coraz popularniejsze wyprawy kajakowe całymi rodzinami z dziećmi, dają możliwość uczenia młodych pokoleń dbania o środowisko.

Dbajmy o to bogactwo przyrodnicze i chrońmy je.

Spływy kajakowe są doskonałą formą edukacji ekologicznej. To idealny moment by przez aktywność terenową uczyć wrażliwości i jednocześnie dbać o zdrowie.